Audycja w Radiu Wrocław o noworocznych dietach cz. 1

30 grudnia 2017 roku wzięłam udział w audycji Radia Wrocław prowadzonej przez Michała Hamburgera w ramach programu „Hamburger na śniadanie”. Podczas audycji wraz z redaktorem dyskutowaliśmy czy styczeń to dobry moment na zmianę diety.

Jak wynika z badań CBOS (Centrum Badania Opinii Społecznej) wraz z nadejściem Nowego Roku Polacy, niezmiennie już od kilku lat, podejmują decyzje dotyczące zmiany stylu życia, związane ze zwiększeniem aktywności fizycznej i poprawą nawyków żywieniowych.

Jak sobie poradzić i którą dietę wybrać?

Nie jestem zwolenniczką gotowych diet. Kluczem do sukcesu jest opracowanie indywidualnego planu żywieniowego, którego celem jest edukacja żywieniowa i zmiana dotychczasowego sposobu odżywiania.

A co z „dietami cud”?
Takowe nie istnieją. Warto rozpocząć od modyfikacji dotychczasowego jadłospisu, tak aby zmiana była jak najmniej uciążliwa a zarazem skuteczna.

Jakie diety wybieramy najczęściej?
Niestety do zmian nawyków żywieniowych nie podchodzimy z głową. Licząc na szybkie efekty sięgamy po mocno restrykcyjne diety. Czy warto? W poniższym materiale znajdziecie odpowiedź:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s